از خاک تا خیال

مدل کالا: از خاک تا خیال
وضعیت: موجود
قیمت: 60,000تومان

قیمت بدون مالیات: 60,000تومان
تعداد:  

این کتاب نگاهی است  به  منطقه و شهر تاریخی ندوشن در منطقه کویری ایران و در بخشی از مقدمه آن از زبان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد چنین آمده است: 

"زندگی با خاطره ها می ماند و جریان می یابد و خاطره ها در قاب و روایت هنر عکس، ماندگارتر می شود.

شهر و منطقه تاریخی ندوشن در شمال غربی استان یزد و در محدوده مرکز جغرافیایی ایران واقع شده و حلقه وصل استان های یزد، اصفهان و تا حدودی فارس محسوب می شود. ...

میراث کهن شامل آداب و سنن و آیین های خاص و منحصر به فرد و سرمایه های انسانی و بناهای تاریخی مانند برج و باروها، دروازه ها، قلغه ها، حسینیه ها و مساجد و منارجنبان و خانه های تاریخی و قدیمی، که باقیمانده دوران های مختلف تاریخ است نیز در این منطقه وجود دارد. اما باوجود این قدمت تاریخی و فرهنگی، کمتر در راستای مستند سازی و ثبت و ضبط تصویر این آثار در قالب مجموعه سازی قدمی برداشته شده و برخی از این داشته ها در این شهر و منطقه طی سالیان متمادی از بین رفته و به دلیل فقدان تصاویری از آنها از یادها نیز رخت بربسته است.

اما امروز فرصتی فراهم شده است تا برای اولین بار، بخشی از این تصاویر در قالب کتاب عکس به مردم عزیز ایران و همچنین هنر دوستان عرضه گردد."

مولف: فرزین ناظم زاده
نوبت چاپ: اول - پاییز 1396
طراحی جلد و گرافیک: نقطه عطف - حمیدرضا ابوالفتحی
ترجمه فارسی به انگلیسی: امین اصلانی
لیتوگرافی: فرایند گویا
چاپ:  فروغ دانش
صحافی: علی
شمارگان: 1000
شابک: 978-964-7348-37-9

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.