عکاسی خبری

مدل کالا: عکاسی خبری
وضعیت: موجود
قیمت: 25,000تومان

قیمت بدون مالیات: 25,000تومان
تعداد:  

 در این کتاب  مولف در قالب چهار فصل به تعریف و تشریح عکاسی خبری پرداخته است.

این کتاب در مجموع سرفصل ها به مباحثی چون: وظایف عکاسان خبری ، گرفتن مجوزهای لازم، وسایل و تجهیزات عکاسی، مستندسازی اطلاعات عکس برای تهیه شرح عکس، رابطه سرعت شاتر و دیافراگم، طرز نگهداری از لنز، فیلترهای منشوری یا چندوجهی، ضریب جذب نور، فلاش در عکاسی، پوشش تمام زوایای داستان، نسبت های طلایی، عکس های خبری از وقایع غیرمنتظره، عکاسی پرتره خبری، عکاسی از رویدادهای ورزشی و … پرداخته است.

در بخشی از مقدمه مربوط به کتاب «عکاسی خبری» در ابتدای کتاب آمده است:
​ « می توان به زبان ساده گفت هر نوع عکاسی در خدمت رسانه، فتوژورنالیسم تلقی می شود. عکس های خبری، زبان جهانی در دنیای معاصر هستند که به عنوان وسیله ارتباطی دیداری بکار گرفته می شوند. انسان ها به دیدن تصاویراز وقایع، سرزمین ها و فرهنگ های مختلف عادت کرده اند و مردم از این مساله استقبال می کنند » .

مولف در بخش دیگری از پیشگفتار کتاب «عکاسی خبری» با تعریف فتوژورنالیسم و بیان توانمندی های این شاخه از عکاسی ، ادامه می دهد: به عنوان عکاس حرفه ای خبری باید بدانیم که کجا و چگونه عکس های خبری خود را بفروشیم. عامل زمان در عکس های خبری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به عامل زمان بهترین بازار برای عکس، برگزاری یا آژانس عکس خبری است.

مولف: شهریار خوانساری
ناشر: موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران
صفحه آرایی زهرا حیدری آسا
طرح روی جلد:  داریوش فرسایی
چاپ:  نگین
نوبت چاپ: اول - 1396
تیراژ: 100نسخه
شابک: 978-600-124-696-8

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.