چشمه

مدل کالا: چشمه
وضعیت: موجود
قیمت: 25,000تومان

قیمت بدون مالیات: 25,000تومان
تعداد:  

کتاب عکس « چشمه » دستاورد نگاه عکاسان حوزه هنری مازندران حاوی گزارشی از مراسم تشییع پیکر شهدای غواص است.

در متن اشاره پیرامون محتوای کتاب چنین آمده است: " سوم دی ماه 1365 روز به یاد ماندنی برای تاریخ دفاع مقدس هشت ساله ی ایران است .

چرا که در این روز و یا بهتر بگوییم در شب آن روز ، رزمندگان ایرانی در عملیاتی به نام کربلای 4 و در ساعت 22:20  دست به یک حماسه بزرگ زدند . 

به دلایل جغرافیایی منطقه یعنی رودخانه اروند و وجود جزایر متعدد نیروهای پیش رو از میان افرادی انتخاب شدند که فنون شنا و رزم در آب را آموخته بودند. به دلایل مختلف، دشمن از وقوع عملیات آگاهی پیدا کرد که موجب شد رزمندگان به اهداف خویش دست نیابند. لذا تعدادی از غواصان، شهید، تعدادی مجروح و تعدادی هم اسیر شدند. 

.... و سال ها بعد که پیکر های پاک شهدا تفحص شد، شهدایی از دل خاک بیرون آورده شدند که لباس غواصی به تن، و با دستان بسته زنده به گور شده بودند.

 کتاب حاضر ، نمایش استقبال مردم مازندران (رامسر تا گلوگاه) از این غواصان شهید است. نه تنها مردم مازندران بلکه تمام مردم ایران با دیدن پهلوانان سرزمین شان به خود بالیدند."

اسامی عکاسان صاحب اثر در این کتاب : 
​عقیل تشکری ، علیرضا صداقتی ، سیدمنصور معصومی سنگتراشانی ، اصغر عالیشاه ، مهدی معصومی گرجی ، سینا دلشادی ، علی سلحشور ، داریوش منصوری ، محسن غلامی ، مصطفی نیک نقش ، عبدالرحمن طبری ، حسین خادمی ، مرتض جعفری ، حسین بهرامی ، سیدولی شجاعی لنگری ، حامد پراکند ، امیرعلی رزاقی ، میکاییل صادقی ، محمدجواد صالحی ، مریم رسولی ، مونا سعادت نیا ، صدیقه نجف زاده ، زهرا محمدی ، سمانه شیرازی ، سیده فاطمه آقامیری و مهدیه مرتضوی .

عکاسان: مازندران
لیتوگرافی و چاپ : مجتمع چاپ نامی نقش تهران
نوبت چاپ: اول 1395
شمارگان: 1000 جلد
طرحی جلد: کانون آگهی و تبلیغات نمادنو
ناظر چاپ و فنی: پیام عبداللهی
شابک: 978-600-240-194-6

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.