تپش سبز

مدل کالا: تپش سبز
وضعیت: موجود
قیمت: 60,000تومان 54,000تومان

قیمت بدون مالیات: 54,000تومان
تعداد:  

کتاب حاضر، مجموعه‌ از عکسهای قربان خلیلی است که در سال 1383 در 26 صفحه با عکسهای سیاه سفید به چاپ رسیده است.
عکسهای این مجموعه بدون تردید عکسهای بی‌نظیر از قربان خلیلی است که بی‌ادعا اسناد تاریخی با ارزشی از زمان خودش را به یادگار گذاشت.
قربان خلیلی با عکسهایی از حوادث انقلاب گرفت خود گزارشی شد برای تاریخ. همان طور که اگر سه عکس از حوادث انقلاب در تاریخ معاصر ما مانده باشد غیر از عکس ملاقات همافرها با امام، عکس نزن سرباز، و سخنرانی امام در روز ورود به بهشت زهرا متعلق به اوست که در این مجموعه آورده شده است. عکس اول که در اوج حوادث انقلاب در روزنامه اطلاعات به چاپ رسیده و لحظه شلیک گلوله توسط یک نظامی به سوی شخصی در کنار دیوار را نشان می‌داد. تأثیر فراوانی بر تفکر اجتماعی مردم مبنی بر اینکه ارتش رژیم چگونه با مردم بی‌سلاح روبه رو می‌شود داشت.
عکسهای مرحوم قربان خلیلی هیچ پیام روشنفکرانه‌ای برای مخاطب ندارد. خلیلی فرزند خلف عکاسی ایران بود که ناگهان در عرصه اجتماعی ما در متن حوادث انقلاب متولد و سپس به سرعت محو شد. مهم نیست که پس از انقلاب چند سال به طور فیزیکی زیست. از کارشناسان عکسهای دورة انقلاب او کافی است که بگوییم او گزارش زمان خود را به تاریخ داد. کافی است بی‌حب و بغض و منیتهای عکسهای او را مرور کنیم. کمتر عکاسی را می‌شود سراغ گرفت که در عمر عکاسی خود توانسته باشد، دو عکس تاریخی و ماندگار بگیرد، قربان خلیلی این کار را کرده است.
​بدون شک عکسهای او اسنادی غیرقابل انکار از بخشی از مهم‌ترین دوره تاریخی کشور ایران است. خلیلی عکسهای زیادی در زمینه‌های ورزشی، اجتماعی، اماکن تاریخی و خبری از خود بر جای گذارده است. در این زمینه وی با روزنامه‌ها و مجلات متعددی همکاری داشته است. اما عکسهای مربوط به انقلاب که اغلبا‌ً در این مجموعه گرد آمده است از مهم‌ترین آثار وی به شمار می‌‌آید که در آن زمان در بیشتر روزنامه‌های معتبر کشور به چاپ رسیده است.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.