کتاب چهارمین جشنواره عکس خانه دوست منتشر شد

تاریخ : 2017-03-14 تعداد مشاهده : 585 نظرات : 0

کتاب عکس « خانه دوست » همزمان با برگزاری آیین اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری عکس خانه دوست و گشایش نمایشگاه عکس های راه یافته با حضور عکاسان و مدیران و نی چند از شرکت کنندگان و عکاسان صاحب اثر در نگارخانه رضوان مشهد مورد رونمایی قرار گرفت.

کتاب چهارمین جشنواره عکس خانه دوست منتشر شد
کتاب چهارمین جشنواره عکس خانه دوستکتاب عکس « خانه دوست » همزمان با برگزاری آیین اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری عکس خانه دوست و گشایش نمایشگاه عکس های راه یافته با حضور عکاسان و مدیران و نی چند از شرکت کنندگان و عکاسان صاحب اثر در نگارخانه رضوان مشهد مورد رونمایی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، کتاب عکس چهارمین جشنواره سراسری عکس « خانه دوست » در قالب سه بخش : عکس های مستند، عکس های تلفن همراه، مجموعه عکس با 119 قطعه عکس از دستاورد نگاه عکاسان با حضور کیارنگ علایی دبیر جشنواره و برخی اعضای دبیرخانه و هیات داوران و همچنین عکاسان صاحب اثر عصر روز پنجشنبه 19 اسفندماه 1395 در مشهد مورد رونمایی و معرفی واقع شد.
نمایشگاه عکس چهارمین جشنواره سراسری عکس خانه دوست در حالی گشایش یافت که بنابر اعلام دبیر جشنواره تمامی عکاسان صاحب اثر حق التالیف آثار راه یافته را دریافت کرده اند. این در حالی است که عکاسان بومی مشهد با مراجعه به دبیرخانه و یا دفتر نمایشگاه از حق دریافت نسخه ای از کتاب جشنواره برخوردار بوده و سایر عکاسان نیز طی هفته جاری از سوی دبیرخانه کتاب جشنواره عکس خانه دوست برای شان به واسطه ی نظام پستی کشور ارسال خواهد شد.
چهارمین جشنواره سراسری عکس خانه دوست توسط موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برگزار شد و بیش از هزار و هشتصد عکاس از یکصد و چهل شهر در این دوره از جشنواره شرکت کردند.

در بخشی از متن دبیر جشنواره در ابتدای کتاب می خوانیم: « چگونه می توان انگیزه ای را که یک جشنواره در عده ای جوان ایجاد می کند نادیده گرفت؟ چطور می توان شعله ای را که یک جشنواره می تواند در روح و ذهن یک عکاس ایجاد کند و گاهی حتی مسیر او را عوض کند، نادیده گرفت؟ چگونه می شود در مدت زمانی معین وی ایده و موضوعی مشخص کار کرد و آنگاه به قیاسی میان کار خود و دیگران دست یافت، مگر در قالب یک جشنواره؟ و دیگر آنکه از یاد نبریم برگزاری جشنواره کاری پرهزینه و پر اصطکاک است که انرژی و حوصله فراوانی را در زمان بلند می طلبد و نتیجه آن در نهایت به گونه از تصویر (فرهنگی) سازی می انجامد. »
از جمله شاخص های کتاب در بخش ارایه اطلاعات آماری به مخاطب، نمایش دو نمودار با عناوین: رشد جشنواره بر اساس آثار رسیده در چهار دوره و پراکندگی جغرافیایی بر اساس بیشترین استقبال در دوره چهارم جشنواره است که در انتهای کتاب ترسیم شده است.

کتاب عکس چهارمین جشنواره سراسری عکس « خانه دوست » به شماره شابک: 1-029-434-964-978 با قطع خشتی در 174 صفحه گلاسه – رنگی طراحی و با نمایش 119 قطعه عکس از آثار عکاسان راه یافته به چهارمین دوره جشنواره عکس خانه دوست با مقدمه ای به قلم علی ثابت نیا مدیرعامل موسسه آفرینش های هنری و کیارنگ علایی دبیر جشنواره و عکس روی جلد: صادق ضباح با طراحی و گرافیک (ضوان گرافیک) مریم جعفری در انتشارات آهنگ قلم با شمارگان 1500 نسخه چاپ و منتشر شده و جهت معرفی در اختیار « پایگاه تخصصی کتاب عکس » قرار گرفته است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

تگها :

نظرتان را با ما در میان بگذارید

Captcha


کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.