کتاب عکس اینجا شهید آباد است منتشر شد

تاریخ : 2016-06-08 تعداد مشاهده : 610 نظرات : 0

کتاب عکس اینجا شهید آباد است حاوی تصاویری مستند و گزارشی اهالی روستایی در استان مازندران ، منتشر شد و به دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک رسید تا در اختیار علاقه مندان به تالیفات حوزه عکس و عکاسی قرار گیرد.

کتاب عکس اینجا شهید آباد است حاوی تصاویری مستند و گزارشی اهالی روستایی در استان مازندران ، منتشر شد و به دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیکرسید تا در اختیار علاقه مندان به تالیفات حوزه عکس و عکاسی قرار گیرد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، کتاب عکس اینجا شهید آباد است حاوی نگاه دو تن از عکاسان مهدی معصومی گرجی و سینا دلشادی منتشر شد و در پایگاه تخصصی کتاب عکس مورد معرفی قرار گرفت تا تمامی علاقه مندان به هنر عکاسی و عکاسی مستند و مضامین مرتبط با جنگ تحمیلی و دفاع مقدس امکان تهیه آن را داشته باشند.

 

کتاب عکس  « اینجا شهید آباد است »  دربکتاب عکس اینجا شهید آباد استرگیرنده 62 قطعه عکس از روستای شهید آباد و یا همان تروجن از توابع بخش مرکزی شهرستان بهشهر می باشد. این روستا با جمعیتی بالغ بر 1200 خانوار و 4357 نفر، دارای تعداد 52 شهید، 8 نفر آزاده و 187 نفر جانباز به نسبت جمعیت و تعداد شهدا دارای رتبه دوم کشوری است.

مهدی معصومی گرجی به عنوان عکاس نامی و با تجربه استان، چندین سال است که در پی مستند سازی ارزش های تصویری این منطقه است با 42 قطعه عکس در کتاب صاحب اثر است . سینا دلشادی نیز به عنوان کارشناس ارشد فرهنگی-هنری و عکاس با 20 قطعه عکس ، حواشی ارزشمندی را از بافت و نماهایی از روستا را عکاسی کرده و کتاب عکس « اینجا شهید آباد است »  را پدید آورده است.

هر دو عکاس در صفحه نخست کتاب عکس  « اینجا شهید آباد است »  و در بخشی از متن معرفی کار آورده اند: می دانیم که دو دستگاه دوربین، کوچکتر از آن هستند که بتوانند بزرگی و عظمت پدران و مادران شهیدآباد را در کادر خود، حتی برای لحظه ای محصور کنند.
اما ثبت پرتره هایی که پاره های خورشید و ماه را در دامان پر مهرشان پروراندند کوچکترین کاری است که می توان انجام داد تا هیچگاه تاریخ فراموش نکند که « اینجا شهید آباد است » .
عکاسان این مجموعه تعمدا از آوردن هرگونه زیرنویس و عکس نوشت پرهیز نموده است تا مخاطبین محترم به فراخور حال خود از آثار، بلاواسطه دریافت خود را داشته باشند.
عکاسان کتاب عکس « اینجا شهید آباد است »  در بخش دیگری از مقدمه نیز آورده اند: عکاسی آن نگاه احساس گونه ای است که در قلب زنده عکاس حیات دارد. آدمی قبل از آنکه بگوید، می بیند و قبل از آنکه ببیند، احساس می کند. عکس دیدنی ترین لحظه نادیدنی ناب هستی است.

کتاب عکس « اینجا شهید آباد است » با قطع خشتی به شماره شابک: 5-0435-03-600-978 در 76 صفحه گلاسه – رنگی طراحی و با نمایش 62 قطعه عکس با مقدمه ای به قلم عکاسان مهدی معصومی گرجی و سینا دلشادی ، در شمارگان 500 نسخه چاپ و با قیمیت 250000ریال (بیست وپنج هزار تومان) از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده و برای تهیه علاقه مندان در سراسر کشور در اختیار « پایگاه تخصصی کتاب عکس » قرار گرفته است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

تگها :

نظرتان را با ما در میان بگذارید

Captcha


کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.