کتاب « سومین جشنواره بین المللی عکس کودک و نوجوان سوره » با حمایت و پشتیبانی حجه الاسلام محمدعلی زم بر حوزه هنری در اردی بهشت ماه سال 1374 توسط انشارات حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی منتشر شد.
هیات داوران:
مجتبی آقایی، بهمن جلالی، محمد ستاری، افشین شاهرودی، سیفالله صمدیان، فرانسیسکو خاویر لابارگا، احمد ناطقی
مشاوران هیات داوران:
پروین کدیور، مصطفی مقدم
هیات داوران سومین جشنواره بینالمللی عکس کودک و نوجوان سوره، تعداد ۲۸۵۹ قطعه عکس ارسالی از ۳۴ کشور جهان را طی سه روز پی درپی با تلاشی بی وقفه بررسی کرده و از آن میان تعداد ۱۴۶ قطعه را به عنوان عکس های راه یافته به نمایشگاه شناخته و مورد داوری قرار دادند.
هیات داوران جه به افت کمی تعداد شرکتکنندگان و در نتیجه کاهش تعداد عکسهای ارسالی، علت اصلی را وقفه ی چند ماهه در برگزاری جشنواره دانسته و بر همین اساس به برگزارکنندگان جشنواره ها توصیه می کند به خاطر پیشگیری از تشتت برنامههای خود و عکاسان، برنامهها را به طور مداوم و در زمان معین برگزار کنند.
هیات داوران به هنگام بررسی عکسهای بخش اول( آثار کودکان زیر ۱۱ سال) پس از طی مرحله ی انتخاب با مشکلات متعددی جهت قضاوت روبرو شده و پس از چند ساعت بحث و گفتگو با مشاورین محترم به این نتیجه رسید که قضاوت نهایی آثار این گروه را به تعدادی از نوجوانان شرکت کننده در دورههای پیشین جشنواره عکس سوره بسپارد. این هیات در یک جلسه ی بر کار با بهره جویی از مشاورین محترم به قضاوت عکسهای انتخابی پرداختند.
برندگان بخش عکاسان کودک:
رتبه اول (دیپلم افتخار، مدال طلا):
پیمان شریعتی (ایران)
رتبه دوم (دیپلم افتخار، مدال طلا):
هونگ نگوین کلوک (ویتنام)
رتبه سوم (دیپلم افتخار، مدال طلا):
فاطمه عرب (ایران)
رتبه چهارم (دیپلم افتخار، مدال طلا):
فانگ گائو (چین)
رتبه پنجم (دیپلم افتخار، مدال طلا):
سیده مهسا اندیکلائی ( ایران)
رتبه ششم (دیپلم افتخار، مدال طلا):
هانا هوتا ( فنلاند)
برندگان بخش عکاسان نوجوان:
رتبه اول (دیپلم افتخار، مدال طلا):
کتنگ جین (چین)
رتبه دوم (دیپلم افتخار، مدال طلا):
سروش داودی (ایران)
رتبه سوم (دیپلم افتخار، مدال طلا):
ژن وی (چین)
رتبه چهارم (دیپلم افتخار، مدال طلا):
شانزا نیر (پاکستان)
رتبه پنجم (دیپلم افتخار، مدال طلا):
آئین شاهرودی ( ایران)
رتبه ششم (دیپلم افتخار، مدال طلا):
امیر مهدی حیات ( ایران)
برندگان بخش عکاسی از کودکان و نوجوانان:
رتبه اول (دیپلم افتخار، مدال طلا):
نادر داودی (ایران)
و از برگزیدگان این بخش:
فاطمه تعمیدی ( ایران)
برندگان بخش ویژه کودک و کار:
رتبه اول (دیپلم افتخار، مدال طلا):
عطاء الله طاهر کناره (ایران)
و از برگزیدگان این بخش:
عزیز الله نعیمی، اسفندیار اصغر خانی
نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.