نخستین جشنواره ملی عکس نگاران

مدل کالا: نخستین جشنواره ملی عکس نگاران
وضعیت: موجود
قیمت: 42,000تومان 27,300تومان

قیمت بدون مالیات: 27,300تومان
تعداد:  

این کتاب دربرگیرنده عکس های منتخب و راه یافته به نمایشگاه نخستین جشنواره ملی عکس نگاران است که پیرامون برگزاری آن در ذیل توضیحاتی درج شده است:

سیستان و بلوچستان، جغرافیایی بکر و تاریخی راز آلود دارد. پاره تن ایران کهن است. با قدمتی به بلندای تاریخ.خواستگاه اسطوره های کهن و حماسه های ماندگار. آثار متعدد باستانی و تاریخی، فرهنگ، آداب و رسوم ویژه در کنار طبیعت بکر و جغرافیایی منحصر بفرد سبب شده این استان همواره دیدنی و جذاب باشد.

آداب و رسوم ، خرده فرهنگ ها ،باورها و آیین های جذاب و کهن که در طول تاریخ تکامل یافته و قومیت های مختلف در بوجود آمدن آن نقش داشته اند، بخشی اساسی از زیبایی های این استان را تشکیل می دهد. سیستان و بلوچستان تابلو هایی جذاب و بکر دارد. قاب های زیبایی که دست طبیعت با دقت و وسواس آن ها را انتخاب کرده و نظم بخشیده است. دریا ،کویر ،دشت و کوه ،جغرافیای طبیعی این استان نیز دیدنی و منحصر بفرد است.

در سیستان و بلوچستان یک دنیا مهر ومهربانی نهفته است. مردمانی سخت کوش و مهمان نواز ،بخشنده و بزرگوار که همواره پذیرای دیگر هم وطنان بوده اند. به منظور بازنمایی و بازتاب شایسته و ارزنده این ویژگی های منحصر بفرد ، همچنین حفظ و ثبت این میراث کهن و معرفی مطلوب زیبایی های این خطه، فراخوان نخستین جشنواره عکس نگاران در دو بخش: چشم انداز شهری و طبیعت سیستان و بلوچستان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون عکاسان مستقل استان برگزار می گردد.

بخش های جشنواره : 
الف) چشم انداز شهری
​ب) طبیعت سیستان و بلوچستان 

دبیر جشنواره : حسین مسگرانی

هیات داوران : کیارنـگ علایی ، محمدرضا چایفروش ، علی قلم سـیاه، مهدی نجارپیشه ، صادق سـوری

معرفی بخش ها

الف) چشم انداز شهری شامل تمامی عکس هایی که با رویکرد مستندگرایانه و با نگاه امیدبخش به تعاملات اجتماعی، فرهنگ عامه، اماکن تاریخی و مذهبی، همزیستی فرهنگی و دینی ، معابر، تفرجگاه ها و فضاهای عمومی شهری در کل استان سیستان و بلوچستان بپردازد.

ب) طبیعت شامل تمامی عکس هایی که با رویکرد مستندگرایانه به ثبت طبیعت بکر و زیبای استان سیستان و بلوچستان، مناظر کویری، آسمان شب، فضاهای طبیعی خارج از شهرها و همچنین موضوعاتی چون محافظت از محیط زیست، گردشگری، عشایر و حضور مردم در طبیعت به منظور بهره وری صحیح از آن بپردازند.

مدیر هنری و ناظر چاپ: کیارنگ علایی
طراح گرافیک: مرجان جلالی
عکس روی جلد: صابر قاضی
عکس پشت جلد: داود ایزدپناه
خوشنویسی عنوان جلد: احمد بستانی
لیتوگرافی و چاپ: موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی
تیراژ: 1000 نسخه
شابک: 978-600-225-139-8
انتشارات: انتشارات آهنگ قلم

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.