عکاسان و عکاسی

مدل کالا: عکاسان و عکاسی
وضعیت: موجود
قیمت: 35,500تومان

قیمت بدون مالیات: 35,500تومان
تعداد:  

در بخشی از پیشگفتار این کتاب که در حال عبور از چاپ هشتم می باشد به قلم عکاس فقید بهمن جلالی پیرامون کتاب چنین آمده: " ...کاربر گسترده ی عکاسی در زندگی امروز به قدری متنوع  وپیچیده است که به دست دادن تعریفی واحد برای آن دشوار و شاید غیرممکن باشد. حتی اگر عکاسی را در کلی ترین تعریف خود یک رسانه و زبانی جهانی بپنداریم ، بلافاصله سوالهای بیشماری در مورد آن طرح خواهد شد....

در این کتاب سعی شده است که عکاسی نه فقط به عنوان تکنیکی برای ثبت تصویر، بلکه به مثابه یک رسانه مورد بررسی قرار گیرد؛ رسانهای که با مختصات ویژه ی خود درمیان تمامی ابزارهای بیانی دیگر جایگاهی مستقل دارد. بررسی حاضر از جانب کسانی صورت گرفته است که برای تسلط بر این پدیده و به کارگیری آن ، کشف امکانات آن و انطباقش با نگاه خاص خود بسیار کوشیده اند. و حاصل کوشش آنان است که راه عکاسی را روشنی بیشتری بخشیده و آن را از سطح صناعت و تکنیک محض به مقامی رفیع و حساس رسانده است...."
این کتاب در بر گیرنده هفت مقاله از: برنیس آبوت، ادوارد اشتایخن، آنسل آدامز، هانری کارتیه بروسون، و. یوجین اسمیت و ماینور وایت است.

این اثر هفت مقاله از شش عکاس بزرگ جهان است که در آنها عکاسی نه‌فقط به عنوان تکنیکی برای ثبت تصویر، بلکه به مثابة یک رسانه مورد بررسی قرار گرفته است؛ رسانه ای که با مختصات ویژه خود در میان تمامی ابزارهای بیانی دیگر جایگاهی مستقل دارد. در مجموع، مقالات این کتاب را می توان در مباحث فلسفه عکاسی و جامعه شناسی عکاسی جای داد. هانری کارتیه- بروسون، عکاس فرانسوی، می گوید: «موفقیت عکاس به میزان فرهنگ عمومی شخص، به نظام ارزشی شخص و به روشن اندیشی و چالاکی شخص بستگی دارد. بیش از هر چیز از تدابیر مصنوعی ای که خلاف زندگی است باید ترسید.» و این مقالات به این فرهنگ عمومی و نظام ارزشی و روشن اندیشی و چالاکی عکاسان می­پردازد.

عکاسی پدیده ای هنری و در عین حال علمی است که این دو جنبه در طول پیشرفت حیرت انگیز آن، از صناعت و مهارت فردی تا شکل گیری به عنوان یک رسانه و هنری مستقل، همواره به هم پیوسته و جدایی ناپذیر بوده اند. هر گاه اکتشافی تازه یا ابداع و اختراعی جدید در تکنیک ثبت تصویر صورت گرفته، عکاسی میدان نفوذ خود را در زندگی وسعت بیشتری بخشیده است.

مترجم : وازریک درساهاکیان و بهمن جلالی
تاریخ انتشار : 1388
نوبت چاپ : چهارم
شمارگان : 2000
لیتوگرافی : چاپخانه انتشارات سروش
چاپ : چاپخانه انتشارات سروش
صحافی : چاپخانه انتشارات سروش
شابک : 978-964-376-647-4
ناشر : سروش
گردآوری : ناتان لاینز
طرح جلد : سلمان نصیری
تعداد صفحه : 141 صفحه

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.