قربانیان جنگ _جلد1/ مهدی منعم

مدل کالا: قربانیان جنگ _جلد1/ مهدی منعم
وضعیت: موجود نمی باشد
قیمت: 110,000تومان

قیمت بدون مالیات: 110,000تومان
تعداد:  

کتاب قربانیان جنگ با 92 قطعه عکس حاصل سالها تلاش عکاس هنرمند مهدی منعم است که با سفرهای متعدد به 5 استان و نقاط مرزی کشور و عکاسی از کسانی که قربانیان جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران بودند شکل گرفت.

منعم با حضور در این روستاهای مرزی که در طول سالهای دفاع مقدس زیر آتش نیروهای دشمن قرار داشتند به عکاسی از آنانی پرداخت که در طول جنگ یا نبودند و یا در سنین کودکی قرار داشتند و در سالهای پس از اتمام جنگ از جمله قربانیان بقایای باقی مانده از آثار جنگ و دفاع شدند.

قربانیانی که در برخورد بدون آگاهی با مهمات های جنگی باقیمانده همچون مین های ضدنفر و ... در منطقه... این کتاب پس از کتاب " معجزه امید " که با موضوع جانبازان که در سال 1376 به چاپ رسید دومین تالیف تصویری مهدی منعم است.

کتاب قربانیان جنگ اثری بی‌نظیر از عکاس، مهدی منعم است که در آن قربانیان هشت سال جنگ تحمیلی، که شامل قربانیان و جانبازان شیمیایی، مین و معلولان جنگی می‌شود را به تصویر کشیده است. این اثر، اثری برجسته است که یاد شهدا و جانبازان و مبارزه‌ی دلیران آن زمان را زنده نگه می‌دارد و همچنین ایده‌های بی‌نظیری برای عکاسی از وقایع تاریخی و جنگی، در اختیار عکاسان و هنرمندان قرار می‌دهد.

کتاب قربانیان جنگ، به طریقی عکاسی از جنگ را به مردم معرفی می‌کند. عکاسی از جنگ شاخه‌ای از عکاسی است که به ثبت تصاویر از قربانیان جنگی و زندگی در مناطق جنگ‌زده می‌پردازد. عکس‌هایی که از جنگ گرفته می‌شود به مردم کمک می‌کند تا عمق یک فاجعهٔ جنگی را که از طریق  نوشتار قابل انتقال نیست درک کنند و کتاب “قربانیان جنگ” توانسته چنین تأثیری را بر ذهن و قلب مخاطب، بگذارد.

می‌توان از کتاب قربانیان جنگ، به‌عنوان سندی برای مظلومیت مردم ایران در جنگ یاد کرد. مهدی منعم در رابطه با این کتاب بیان کرد که ثبت عکس‌ها و پیدا کردن سوژه‌ها، ۱۲ سال طول کشیده و موضوعات را از شهرهای مرزی ایران ازجمله آذربایجان غربی،کردستان، خوزستان، ایلام و کرمانشاه جمع‌آوری و ثبت کرده است. قدیمی‌ترین عکس این کتاب مربوط به سال ۱۳۶۲ می‌باشد.

این کتاب مورد توجه نمایندگان صلیب سرخ قرار گرفت و هزینه‌ی چاپ و انتشار آن را به عهده گرفتند. این نمایندگان عقیده داشتند که این اثر بی‌نظیری برای زنده کردن یاد میهن‌پرستان و شهادت‌طلبان می‌باشد و با آن می‌توان مظلومیت و بی‌گناهی مردم ایران را طی جنگ‌های تحمیلی، تثبیت کرد.

کتاب «قربانیان جنگ» حاوی ۹۶ قطعه عکس سیاه‌وسفید از وقایع دوران جنگ است که در سه بخش مختلف ارائه شده است، هر عکس دارای شناسنامه است و قصه کوتاهی از زندگی آدم‌های این کتاب نیز ارائه شده است که در ۱۱۲ صفحه جای گرفته‌اند. مهدی منعم با سرمایه‌ی شخصی خودش سه هزار نسخه از این کتاب را منتشر کرده است.

عکس‌های موجود در این کتاب اثرات ناگوار و جبران‌ناپذیر استفاده از سلاح‌ها و بمب‌های شیمیایی و مخرب را نمایان می‌کند. علاوه‌بر‌آن، این عکس‌ها مردم شهر‌های مرزی را از بمب‌ و مین‌های خنثی نشده آگاه می‌سازد.

عکاس : مهدی منعم
طراح : سیف ا... صمدیان
مدیر هنری : سیف ا... صمدیان
صفحه آرا : مسعود نوروزی (انتشارات تصویر ایران)
نظارت بر چاپ : ابراهیم صافی
پردازش تصویر : فرایند گویا
لیتوگرافی : فرایند گویا
چاپ : فروغ دانش
صحافی : علی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1388
ناشر : انتشارات تصویر ایران
شابک : 978-964-93894-0-0
ترجمه زیرنویس عکس ها : شروین معظمی گودرزی
ویرایش بخش فارسی : اسماعیل عباسی، عبدا... صمدیان
وزن : 910 گرم

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.