نگاره های چوبی

مدل کالا: نگاره های چوبی
وضعیت: موجود نمی باشد
قیمت: 19,000تومان

قیمت بدون مالیات: 19,000تومان
تعداد:  

استان آذربایجان شرقی به دلایل متعدد، همیشه در تاریخ و فرهنگی ایران زمین نقش بسزایی داشته است. لذا کنکاش در فرهنگ و تمدن این خطه دارای اهمیت شگرفی می باشد.
کتاب حاضر به بررسی گوشه ای از این تاریخ و فرهنگی پرداخته است. در این استان در عهد صفوی مساجد برخلاف بیشتر مساجد نقاط دیگر، از نقاشی در تزئینات بهره می گرفته است. در مساجد آن دوره که عمداً دارای سقف با پوشش چوبی و مسطح بودند از نقاشی روی چوب جهت تزئینات آنها استفاده می کردند.
این کتاب به بررسی و مطالعه این مساجد از حیث معماری، و تاریخی و تزئینات وابسته به معماری پرداخته است. این کتاب دارای 3 نوع پژوهش به ترتیب: الف) پژوهش تصویری و تهیه عکس ب) پژوهش و مطالعه و تهیه متن ج) پژوهش معماری و تهیه نقشه عکاسی حرفه ای این کتاب که عمداً به روش تهیه اسلایدهای قطع متوسط بوده است طی سالیان متمادی بالغ بر 15 سال به طول انجامیده است. توجه به نوع تزئینات و حجم سازی سرستون ها و عمق زیبایی و معماری از ویژگی های عکاسی کتاب حاضر می باشد.
در تهیه متن کتاب فوق، در گام اول مطالعه کتابخانه ای و وارسی کتب مرتبط با مقوله فن شناسی و آسیب شناسی نقاشی، معماری مساجد دوره صفوی مورد توجه بوده و سپس با حضور در تک تک مساجد فوق مطالب و متن مورد نیاز تهیه شده است. همچنین در بخش نقشه و رولوه تمامی مساجد فوق از نظر پلان یا نما و تزئینات مورد توجه قرار گرفته و در غنای باطنی کتاب حاضر کوشیده است.
نقشه های مساجد به خواننده یک شمای کلی و خوب از مساجد مورد نظر ارائه می نماید و در جهت تجسم عینی مسئله می کوشد.

 

عکاس : ناصر میزبانی
نگارش متن ها : ناهید دهقان
ویراستار : منصور احمدی
مترجم متن انگلیسی : مژگان جایز
طراحی جلد و صفحه آرایی : محمد رضا عبدالعلی
برداشت و طراحی نقشه ها : مهدی ذاکری، جلیل احمدیان
ناظر چاپ : افشین شیروانی
چاپ اول : بهار 1389
شمارگان : 2000 نسخه
لیتوگرافی : فرآیند گویا
شابک : 978-964-232-062-2
چاپ : شادرنگ
وزن : 700 گرم

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.