شکوفه های شکسته

مدل کالا: شکوفه های شکسته
وضعیت: موجود
قیمت: 60,000تومان

قیمت بدون مالیات: 60,000تومان
تعداد:  

این کتاب مجموعه ای از عکس های عکاس روزهای جنگ تحمیلی در هشت سال دفاع مقدس سعید صادقی است که با همت احمد ناطقی مدیر وقت خانه عکاسان در شهریور ماه سال 1381 در معاونت تولید این تشکیلات به چاپ رسید.

کتاب با پیشگفتار و مقدمه دو زبانه فارسی و انگلیسی به قلم مرتضی سرهنگی و عکاس (سعید صادقی) است و شامل 51 قطعه عکس سیاه و سفید از آثار این عکاس می باشد.

مجموعه حاضر، شامل عکس هایی از سعید صادقى‏ است که در سالهاى جنگ و دوران هشت سال دفاع مقدس از وقایع‏ مختلف جنگ و لحظه‏ هاى پنهان و آشکار آن برداشته شده است. روزهاى آغاز جنگ در خرمشهر، محاصره براى آزادسازى خرمشهر،مسجد جامع خرمشهر پس از آزادى آن، وصیت‏نامه نوشتن‏ رزمندگان قبل از شروع عملیات، پایگاه رزمندگان در میان نیزارها درجزیره مجنون، وداع همرزمان با یکدیگر قبل از عملیاتها،خانواده‏ هاى عزیز از دست‏ داده بر اثر بمباران هوایى، اعزام‏ مجروحین و شهداى عملیات خیبر در منطقه جفیر، اعزام نیرو به‏ منطقه مجنون، مراسم تشییع شهیدان در مسجد امام خمینى شهر تهران، مادرانى که پس از جنگ در جستجوى فرزندان مفقودشان درتهران هستند و... موضوعات تعدادى از این عکسها را دربرمى‏گیرد.این عکسها طى عملیات هاى بیت ‏المقدس، طریق‏ القدس،فتح‏ المبین، بدر، کربلاى 5، والفجر مقدماتى، والفجر 1 و 4، رمضان،خیبر و در مناطق مختلف جنگى مجنون، بازى دراز، ماووت،خرمشهر، پل سابله، منطقه مریوان، فکه، سرپل ذهاب و...، و گلزارشهدا در آبادان و شهر تهران گرفته است. این کتاب توسط خانه عکاسان ایران تدوین وبا جلد شمیز منتشر شده است.

ناشر : شرکت انتشارات سوره مهر
صفحه آرا : ا.عبد خدا
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 13شهریور 81
شمارگان : 2000 نسخه
چاپ : موسسه انتشارات سوره
شابک : 964-471-752-x
عکاس : سعید صادقی
اجرا : سعید منزه
خط : حمید عجمی
وزن : 335 گرم

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.