کتاب عکس « خشت و آفتاب » فرزین ناظم زاده منتشر شد

تاریخ : 2017-10-18 تعداد مشاهده : 520 نظرات : 0

کتاب عکس فرزین ناظم زاده با عنوان « خشت و آفتاب » با مقدمه ای به قلم معصومه اکبری ناشر انتشارات سیب سرخ منتشر و در پایگاه تخصصی کتاب عکس برای فروش و سفارش عرضه شد.

کتاب عکس فرزین ناظم زاده با عنوان « خشت و آفتاب » با مقدمه ای به قلم معصومه اکبری ناشر انتشارات سیب سرخ منتشر و در پایگاه تخصصی کتاب عکس برای فروش و سفارش عرضه شد.

در بخشی از مقدمه این کتاب به قلم معصومه اکبری که نگاهی به مردم، معماری و طبیعت منطقه تاریخی و کویری مروست در ایران دارد، می‌خوانیم:

«مقدمه ای که مقصود ماست بوطیقای تصویر و شعر است که از نظر انسانی گویا پازل هزار تکه ایی است که قصه دلدادگی هاست در افق سرزمینی دور که نگاه مردانش سبز و گلچین است، تاریخش تکرار درد است در پناه مهتاب که دهانی زیبا می افریند برای نوشتن و جغرافیای آن همان جستجوی هماهنگی هاست در ابنیه خشت و آفتاب.»

فرزین ناظم‌زاده نیز به عنوان عکس در بخش دیگری از مقدمه مربوط به عکاس آورده است: «سنت ها و آیین های مذهبی در استان یزد و مروست خاص است. این ایین ها اکثرا با مراسم هنرهای نمایشی سنتی در ایام سوگواری همراه است. مراسم هایی همچون تعزیه و شبیه خوانی در روزهای قبل از عاشورا(روز شهادت امام سوم شیعیان) و بخصوص مراسم بازار شامو نخل برداری که به صورت نمادین و با استفاده از تمثیل ها و نمادها و اشارات بهع وقایع و تفسیر اتفاقات بعد از عاشورا در همین روز اشاره می کند.جوش که در ربان محلی به معنای عزاداری است و مراسم، جوش دوره و کسانی که با یک دست بر سینه می زنند و دست چپ را بر شانه های کناری خود حلقه زده اند تا دایره ای بزرگ، که گاهی به چند ردیف می رسد و سمبلی از همبستگی را نیز می رساند، تشکیل شود. آنها بر گرد این شعاع فرضی حرکت می کنند و نواهای محلی و مذهبی را می خوانند.»
ناظم زاده در انتهای متن مقدمه کتاب یادآور شده: «کتاب عکس، برای دیدن است و نوع خوانش یک عکس، توسط روش و نوع نگاه مخاطب انجام می گیرد. در واقع این مخاطب یا بیننده است که بخش دیگری از داستان تصویر و یا کل مجموعه را در ذهن خود می سازد».

فرزین ناظم‌زاده، متولد ۱۳۴۱ در شهر رشت است و در طراحی با گرایش های معماری، معماری داخلی و مبلمان و همچنین عکاسی الهاست که تجربه و تبحر دارد. برگزاری نمایشگاه عکس انفرادی -مَروَست  تاریخی در کویر – در موزه گنجینه فرهنگ و هنر یزد سال ۹۵ و برگزاری دو کارگاه آموزشی عکاسی و چاپ کتاب عکس « از خاک تا خیال »را در سوابق اجرایی و هنری خود دارد.

کتاب عکس « خشت و آفتاب » با عکس های فرزین ناظم زاده ، با نگاهی به مردم و معماری و طبیعت مروست در منطقه کویری ایران به شماره شابک: 6-838-734-964-978 در 200 صفحه در قطع خشتی، طرح روی جلد و گرافیک حمیدرضا ابوالفتحی و ترجمه فارسی به انگلیسی امین اصلانی در انتشارات سیب سرخ، با شمارگان 1000 نسخه به قیمت شصت هزار تومان/ 600000ریال چاپ شده و جهت معرفی و ارایه در اختیار « پایگاه تخصصی کتاب عکس » قرار گرفته است.

در صورت تمایل به سفارش و دریافت نسخه ای از این تالیف به سایت کتاب عکس مراجعه و یا « ایـنـجـا » کلیک کنید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

تگها :

نظرتان را با ما در میان بگذارید

Captcha


کاربران با اخلاق، بهترین پشتوانه برای حفظ امانتداری یک رسانه اند. استفاده از عکسها و مطالب، با ذکر نام مولف و عنوان پایگاه بلا مانع است

Copyright © 2009 HCP group . All rights reserved.